Facebook Grup Yönetici Para Kazanıyor mu?

Kısa sürede tüm dünyada büyük kitlelere sahip olan platform ücretsiz üyelik imkanı ile kullanıcılarına para kazandırmaya başlayan Facebook ile nasıl para kazanılır araştırdık.

Facebook İle Para Kazanma 

1- Yayın İçin Reklamlar: Yayın içi reklamlar, içerik üreticilerin video başına ortasına ya da sonuna kısa reklamlar ekleyerek para kazanma yollarından biridir. Oldukça sık tercih edilen yayın içi reklamlar aracılığı ile reklam gelirlerinin bir kısmını üretici alır. 

2 – Markalı İçerik: Markalı içerikler, içerik üreticilere veya yayıncılara ait olup bir değer karşılığında iş ortaklarını öne çıkaran veya iş ortaklarının katkı sağladığı içeriklerdir.

3 – Hayran Abonelikleri: Hayran abonelikleri şu anda sadece belirli bölgelerdeki belirli Sayfalar için kullanılabilir. Hayran abonelikleri, tutkulu hedef kitlelerin sevdikleri Sayfalara aylık, tekrarlanan ödemelerle destek olmasına olanak tanır. Destekçiler özel içerikler, kişisel etkileşimler ve rozetler gibi avantajlarla ödüllendirilir. Şu anda Hayran Abonelikleri’ni kullanabilmek için Sayfanızın davet edilmesi gerekir.

4 – Yayıncı İçerikleri: Audience Network, Facebook’un insanlara dayalı reklamlarını Facebook platformunun dışına taşır. Audience Network ile, yayıncılar uygulama veya internet sitelerinde Facebook reklamverenlerinin reklamlarını göstererek para kazanabilir.

Para kazanma özellikleri için belirli ilkelere uyulması gerekmektedir. Para kazanma standartları 3 kural grubuna ayrılmıştır:

  • Topluluk standartları
  • İçerikler için para kazanma ilkeleri
  • Ortaklar için para kazanma ilkeleridir.

En çok para kazandıran yöntem olarak bilinen grup yönetii olarak para kazanmanın detayları şu şekildedir:

Facebook Grup Yöneticileri Para Kazanıyor mu?

Facebook, grup yöneticilerinin grup üyelerinden para kazanmalarına izin verir. Bu sayede Facebook grup yöneticileri kurulur ve gruplar sayesinde belli bir kitleye ulaşıldığında para kazanmaya başlar.

Para Kazanmaya Uygunluk Durumunuzu Kontrol Etme 2022

Facebook'ta para kazanmanın farklı yolları vardır. Kendi bilgilerinize sahip olmak için sayfalarınıza ve özel ve Para Kazanma kurallarınıza uymalısınız. Para kazanmanıza, Sayfanıza ve zaman içinde ne kadar uygun olduğuna bağlıdır.

Facebook Para Kazanma Sekmesi Nasıl Aktif Edilir?

Facebook'tan para kazanmak için öncelikle para kazanmaya başlamanız gerekiyor. En az 3 dakika planladığınız videolarda en az 10.000 takipçi ve 60 olana kadar 1 dakika etkileşimde bulunmanız ve ilerlemeniz gerekiyor.

Facebook Ödemeleri Hangi Para Birimi İle Yapıyor?

Facebook grup yöneticilerine kazandıkları ücretlerin ödemelerini ABD doları ile yapmaktadır.  

Facebook Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekir?

En az 10.000 takipçisi olan bir sayfadan gönderi paylaşmalısınız. Son 60 günde en az 30.000 video görüntülemesini artırarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Facebook'un iş stratejisi kazanma politikasını karşılamalı ve sahiplenmelisiniz.

Kazanç İstatistikleri nasıl hesaplanıyor?

Gelir istatistikleri, yüklediğiniz videolardan elde edilir ve videolarınızın paylaşımları ile çapraz paylaşımlarını da içerir. Çapraz paylaşımlarınıza ve diğer kişilerin videolarının paylaşımlarına ait istatistikleri görmezsiniz.

İstatistikleriniz şu şekilde ayrılmıştır:

  • Tahmini kazançlar: Bu, gösterimlerin sayısına ve gösterilen reklamların CPM’sine bağlı olarak, videolarınızdaki reklam aralarından kazandığınız tahmini tutardır. Ödemeler bekleyen değerlendirmeler, içerik sahipliği iddiaları ve diğer ayarlamalara bağlı olarak bu tahminden farklı olabilir.
  • 1 dakikalık video görüntülemeleri: Bu sayıya, reklam araları içeren tüm videolarınız için 1 dakikalık veya daha uzun tüm görüntülemeler dahildir. Reklam araları içermeyen videoların görüntülenmeleri dahil değildir. Bir reklam ancak bir izleyici videoyu en az 1 dakika izledikten sonra gösterilebildiğinden, 1 dakikalık video görüntülemeleri para kazanma için önemlidir. Reklam arasının yeri videodan videoya ve izleyiciden izleyiciye değişiklik gösterebilir. Bu nedenle, bu ölçüm doğrudan videolarınızdaki reklam gösterimlerinin sayısını tahmin etmez.
  • Para Kazandıran Görüntüleme RPM’si: Bu, reklam araları içeren videolarınızın 1 dakika veya daha uzun olan her 1000 görüntülemesinden kazandığınız paradır. Para kazandıran görüntüleme RPM’nizdeki bir artış, aynı sayıdaki görüntüleme üzerinden daha fazla para kazandığınıza işaret eder.
  • Reklam CPM’si: Bu, reklam verenlerin içeriğinizde 1000 reklam gösterimi için ödediği tutardır. Reklam CPM’si yılın hangi zamanında olduğunuz, hedef kitlenizin demografik bilgileri ve izleyicilerinize erişmek isteyen reklam verenlerin sayısı dahil olmak üzere birçok faktörden etkilenir. CPM’nin gerçekte kazanacağınız tutarı değil, reklam verenlerin ödemeye istekli olduğu tutarı yansıttığını unutmayın.