Facebook Hesabımı Nasıl Kurtarırım? 2022 Kesin Çözüm

Facebook hesabınızı tamamen kapatmak istiyorsanız veya şifrenizi unuttuysanız bilgilendirme bloğumuzu inceleyebilirsiniz.

Çalınan Facebook Hesabımı Nasıl Kurtarırım?

Öncelikle çalınan Facebook hesabını kurtarmak için https://www.facebook.com/hacked adresini ziyaret ediniz.

Karşınıza sizin de bu yöntemi kullanarak hesap çalmaya çalışıp çalışmadığınızı tespit etmek için bazı sorular gelecek, bu sorulara doğru cevaplar veriniz. Cevapladığınız her doğru cevap Facebook yapay zekasından geçerek sizin hesabın gerçek sahibi olup olmadığınızı tespit edecek ve buna ikna olursa yeni şifre oluşturmanızı sağlayacak.

Buradaki püf nokta şudur; yukarıda belirtilen adrese daha önce Facebook hesabınızı kullandığınız cihazdan girmeniz gerekli. Yani hesabınızı geri almak için https://www.facebook.com/hacked adresine tanınmış bir cihazdan giriş yapmanız işlemleriniz kolaylaştıracaktır. 

Hala Bir Cihazda Facebook'a Bağlı mısınız?

Hesabınızı kurtarmaya çalışmadan önce başka bir cihazda hala hesabınıza erişim sağlayıp sağlayamadığınıza bakmak çok daha sağlıklı bir hareket olacaktır. 

Gelecekte hayatta kalmak için başka bir cihazda kullanabiliyorsanız, bu çok sağlıklı bir hareket olacaktır. Bir Facebook aracına erişiminiz varsa, şifrenizi iade koduyla uğraşmadan kurtarabilirsiniz.

Standart Hesap Kurtarma Yolunu Deneyin!

Kimlik doğrulamanın açık olduğu bir cihaz bulamadığınızı varsayıyoruz. Bu hesaptan başlamanız gerekir. Daha iyi bir Facebook girişi, bir bilgisayar veya mümkünse satış fiyatınız olacaktır.

ilgili ihtiyaçlar. Facebook hesabını aramak için, sağlanan boşluğa e-posta adresinizi veya telefon numaranızı girin. Boşta "telefon veya e-posta" yazsa bile Facebook kullanıcı adınızla giriş yapabilirsiniz.

Facebook Hesabımı Nasıl Kurtarırım?

Facebook hesabınızı kurtarmak için profesyonel destek alabilirsiniz.

Facebook Hesabımı Kapatmak İstiyorum?

Telefondan ya da bilgisayardan Facebook hesabınıza giriş yapın.
Daha sonra yukarıda vermiş olduğumuz linke tıklayarak Facebook hesap silme sayfasına girin.
Açılan yeni sayfada "Hesabı Kalıcı Olarak Sil" şeklinde bir buton göreceksiniz. Bu butona tıkladığınızda hesap silme işleminiz de başlıyor olacak.
Hesabı kalıcı olarak sil butonuna tıkladıktan sonra açılan pencerede doldurmanız gereken bazı boşluklar olacaktır.
İlk olarak istenen alana hesabınızın şifresini girmeniz gerekiyor.
Doldurmanız gereken diğer kısım ise güvenlik kontrolü kısmıdır. Bunun nedeni sizden başka bir kimsenin hesaba erişip silmesini engellemektir.
Güvenlik bilgilerini de gerektiği gibi doldurduktan sonra, "Tamam" butonuna tıkladıktan sonra silme işlemi tamamlanmış olur.

Facebook Hesabımı Nasıl Kurtarırım Şikayet Edebilirim

Facebook hesabınızı şikayet ederek kurtarmak için birçok hesaptan başkasının eline geçtiğine dair şikayet bildiriminde bulunmanız gerekmektedir. 

İnstagram Geçici Hesap Dondurma!