İnstagramın Bilinmeyen Özellikleri Nelerdir?

İnstagramı sade hali ile kullanan kullanıcılar çarpıcı özellikleri kullanmakla sınırlı kalırken bu özellikleri öğrenen kullanıcılar ise uygulamayı kullanırken daha eğlenceli uygulama haline getiriyor. Sizde aşağıdaki özellikleri keşfederek instagramın bilinmeyen özelliklerini keşfedebilirsiniz. 

İnstagram Bilinmeyen Özellikleri Listesi

 • Fotoğraf ve Video kalitesini Koruma
 • Gönderiyi Sabitleyin
 • Filtre Yoğunluğunu Ayarlama
 • Hashtag'leri Gizleme
 • Hikayelere Verilen Yanıtları Görmek
 • Birinin Gönderilerini Yükseltmek
 • Satırın Sonuna Git.

Fotoğraf ve Video Kalitesini Koruma

Tanıtım fotoğraflarını Instagram'da hikaye olarak ne kadar kullandığınız konusunda farklılık gösterirsiniz. Bu kalite tercihini en aza indirmek için, "Yüksek İndirmeler > Hesap > Veri KullanımıA'ya gidin, etkinleştirilmiş "Yüksek İndirmeler" seçeneğini hedefleyin.

Bu, yolu izleyerek açıklanır. Bu çok büyük bir fark yaratmasa da kaliteyi yakalayamıyor.

Gönderiyi Sabitleyin

Bu özelliğe yeni bir özellik eklendi. Profilinizdeki herhangi bir gönderiyi öne çıkarmanıza olanak tanır. Bunu yapmak için gönderinin sağ üst köşesindeki üç noktaya basın ve "Profilinize Sabitle"ye dokunun.

Filtre Yoğunluğunu Ayarlama

Filtreler varsayılan olarak yoğunluğa sahip olacaktır. Filtreye arka arkaya iki kez dokunarak ne kadar tıkanıklığımız olduğunu belirleyebilirsiniz.

Hashtag'leri Gizleme

Gönderilerin daha fazla geliştirilmesi için hashtag'lere sahip olması gerekir. Neyse ki, bu dünyadaki herkesin iyi bir yolu var.

Instagram 3 satırdan sonra otomatik olarak gizleniyor. Açıklamanın devamına ulaşmak için devamını okumanız gerekiyor. Sosyal medya platformunda boş satırlar kabul edilmese de “.” Beğenileri kullanarak boş satırlar oluşturabilirsiniz.

Hikayelere Verilen Yanıtları Görmek

Başkalarının ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini satın alabilirler mi? Profilinize tıklayın, üç satıra tıklayın, “Hareket” uygunluk durumunuzu, eğitiminizi ve “Hikaye yanıtlarını” kontrol edin.

Birinin Gönderilerini Yükseltmek

Instagram'da gezi yapabilen bir kişi ile o kişinin profiline giderek “Favori Eklemeler” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Bu, bu kişilerin gönderilerinin ana sayfasında çok kapsamlıdır.

Satırın Sonuna Git

Hiç Instagram'da hikaye olarak paylaşmak için bir fotoğraf veya videonun bilgilerine gitmek zorunda kaldınız mı? Yapmak isteyenler için yol alır ama onu iyi değerlendirmenin iyi bir yolu vardır. “123” klavye tuşuna basarsanız bilgilerin otomatik olarak görüntülendiği alan.

Read more

Twitter Mavi Tik Nedir? Kimler Alabilir?2022

Mavi onay rozeti ile "mavi" adının orijinal okul dışında yer alması tercih edilir. Genelde birçok kişi mavi tikli hesaplarda ünlüler olduğunu düşünür. Ancak mavi tik sadece ünlüler veya etkileyiciler için bir ayrıcalık değildir. Birçok kurum, eğitim veya toplu mavi satın alabiliriz.

Kimler Twitter Mavi Tik Alabilir? 

Twitter'ının mavi tik alması mümkün değil. Mavi tik alabilecek hesaplar aşağıdaki gibidir:

 • Spor ve e-spor faaliyeti yürüten hesaplar,
 • Devlet kurumları,
 • Eğlence hesapları,
 • Şirket, marka ya da kar amacı gütmeyen hesaplar.
 • Ünlü kişiler ve organizatörler mavi tik alabilir. 

Mavi Tik Alabilmek İçin Neler Gerekli?

Yukarı da anlattığımız kişilerin mavi tik alabilmesi için bazı şartlar bulunmaktadır.

Bu şartlar ise şunlardır:

Resmi Kişiler: Twitter platformunda mavi tik alabilen birçok resmi kurum bulunmaktadır. Bakanlar, cumhurbaşkanları veya hükümet gibi birçok devlet görevlisine ait hesaplar mavi tik alabilir.

Haber kanalları: Bir gazetede çalışan veya çalışan gazeteciler Twitter'da da mavi tik alabilirler. Bir web sitesi kişiliği yalnızca mavi olanlar için düşünülmelidir.

Eğlence İçerik Üreticileri: Film stüdyosundan veya özgeçmiş için alışveriş yapanlardan kataloğumuzda mavi tikler mümkündür

Ünlü Kişiler ve Organizatörler: Amaçları ileterek bilgi vermek olan ilgili hesapları onaylanan Twitter platformundan mavi tik almak mümkündür.

Spor kategorisi: Sportif faaliyetler, takımlar, web siteleri, ligler veya dünya olimpiyatları için önemli sporcular mavi tik satın alabilirler.

Twitter’da Mavi Tik Kaybetme Nedenleri Nelerdir?

Twitter hesabınız için oluşturulan mavi tiki kaybetme durumları bulunuyor. Kaybetmemek için yapılmaması gerekenler şunlardır:

 • @ ile başlayan kullanıcı adının değiştirilmesi.
 • Hesabı askıya almaya neden olan ihlaller.
 • Hesabın ya da hesap sahibi kişinin artık kamuda etki yaratamıyor olması.
 • Hesap bilgilerinin değiştirilerek taklitçilik amacıyla kullanılması.
 • Nefret, taciz, şiddet ve benzeri Twitter Kuralları’nı ihlal eden paylaşımlar yapılması.
 • Hesabın etkin olmayan ya da tamamlanmamış hale gelmesi yani bilgilerin silinmesi.

Mavi tik yukarıda belirtilen durumların gerçekleşmesinde kaybedilir. 

Read more

İnstagram Videolarını Online MP4 Dönüştürücü Siteler Nelerdir? 2022

Bu yazımızda sizler için Instagram MP4 dönüştürücü sitelerini araştırdık ve bunları kafa olarak sunduk. Bu tür yazılar için sitemizi ziyaret edebilir ve faydalı Instagram içeriklerine ulaşabilirsiniz. Lafı fazla uzatmadan bu sitelere birlikte göz atalım.

İnstagram Videolarını Online MP4 Dönüştürücü Siteler Nelerdir?

İnstagram videolarını online MP4 olarak dönüştürebileceğiniz siteler şunlardır:

 • DownloadVideosFrom
 • Mp4s
 • trSavefrom
 • f2Mp
 • AllinoneDownloader sitelerini video dönüştürmek için kullanabilirsiniz.

Sitelerin nasıl kullanacağını açılayalım.

DownloadVideosFrom

Sitenin ana sayfasının kullanımı için kutuya sığdırabilirsiniz. Dilerseniz kutunun fotoğrafı çekilebilir ya da kutunun solunda kalırsanız indirilebilir Instagram videoları MP4 formatında indirilebilir. Sitedeki mp4 dönüştürücü, Instagram videolarını merkezi ve doğru bir şekilde başarılı bir şekilde yakalamanıza olanak tanır.

Mp4s

Instagram story mp4 dönüştürücü ve gerçek mp4 dönüştürücü için kullanışlı hale getirmek için kullanıcının kullandığı siteye yeterli video veya profil de içerik yükleyin. Açılan penceredeki dönüştürücüyü kullanarak videoları formatta indirebilir ve diğer hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

trSavefrom

Instagram kullanıcıların en çok beğendiği video dönüştürücüsü ve video indirici site olan tr.savefrom adresi 2 farklı şekilde kullanılabilmektedir. Bunlardan birincisi doğrudan siteye girerek indirmek istediğiniz videonun linkini gerekli kutucuğa yapıştırarak indirebilirsiniz. İkinci yöntem ise tr.savefrom.net adresine girdiğinizde sitenin sağ tarafında yer alan kısımdan Chrome üzerine ekleyebileceğiniz bir eklenti ile tarayıcınızdan Instagram üzerinde bulunan tüm videoları kolaylıkla indirebilirsiniz.

f2Mp

Son kullanıcılar tarafından kullanılan f2mp Instagram videolarını MP3, MP4, 3GP, M4A ve daha pek çok farklı formatta indirmenize olanak tanır. Bu listedeki diğer siteler gibi Facebook, Twitter gibi diğer sosyal medya sitelerine de ücretsiz ve üyeliksiz hizmet vermektedir.

All in one Downloader

All in one Downloader Instagram video dönüştürücü mp4 formatını destekler ve bağladığınız tüm videoları kullanışlı veya mobil cihazlarda başarılı bir şekilde kullanmanızı sağlar. Tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz site için içeriklerden oluşan videolar. 13 farklı dilde siteden öğrenciler tarafından okunmaktadır.


Read more

İnstagram Hesabı Açarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sosyal medya pazarlama çalışmaları için medya kullanımı hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Günümüzde popülaritesi ve uzun ömürlü olması Instagram, sosyal medya pazarlama çalışmaları için büyük önem taşımaktadır. Burada önemli olan Instagram hesaplama yönteminin doğru bir şekilde belirlenip yönetilebilmesidir. Ayrıca Türkiye'nin en güncel panelidir.

İnstagram Hesap Açarken Bilinmesi Gerekenler

Her şeyden önce, bir çerçeve oluşturulmalıdır. İnceleme yapılmadan kullanıcılar hakkında inceleme yapılmaz. Markanızı tanıtan, hizmetlerinizden veya ürünlerinizden bahseden ayrıntılar eklemek. Olağanüstü yansıtıcı özelliklerle hizalamak için.

Ardından markanızı ve sizi temsil eden bir profil seçin. Bu profil tasarımı yüksek çözünürlükte olmalıdır. Markanızı temsil eden sizler için logonuza ve isminize profilinizde yer verebilirsiniz. Bu arada alışveriş yapanlar net bir görüntü ile karşı karşıya kalacaklardır.

İnstagram'ı eklediğinizden beri sizi temsil eden web sayfanızı detaylı profilinize ekleyin. Bu ortamları yönlendirirken profillerinizi de web sitenize yönlendirdiniz. Normal gönderilerdeki bağlantı özelliği instagram'da mevcut değildir. Profilinize bir web sitesi koymanın yanı sıra, sonraki takipçiler için binin üzerinde kullanıcı gezinirken bağlantılar mümkündür.

İnstagram hesabı ödemesini ucuza almak için doğrudan işe dönüşünüzü eğitin. Instagram'da araba kiralamak için uygun araçlarla donatılmıştır.

İnstagram gönderileriniz için önemli olan hash kullanımı sosyal medya pazarlamasında büyük önem taşımaktadır. İçeriğinize uygun hashtag kullanımı ile yeni kitlelere ulaşmak daha kolay olacaktır. En önemlisi doğru hasta seçimi yapılmamalıdır. Bu sayede hem siz, hem takipçileriniz hem de marka ile paylaşacak kişiler bu hastalığın kullanımını planlamaktadır.

Sosyal medya pazarlamasını kullanan bazı araçlardan yararlanmak için bütçenize uygun bütçe tahsisi, boyutu ve fiyatları için kullanılır. Aylık ve yıllık olarak reklam bütçesi belirleyerek destek olabilirsiniz.

Read more

Facebook Grup Yönetici Para Kazanıyor mu?

Kısa sürede tüm dünyada büyük kitlelere sahip olan platform ücretsiz üyelik imkanı ile kullanıcılarına para kazandırmaya başlayan Facebook ile nasıl para kazanılır araştırdık.

Facebook İle Para Kazanma 

1- Yayın İçin Reklamlar: Yayın içi reklamlar, içerik üreticilerin video başına ortasına ya da sonuna kısa reklamlar ekleyerek para kazanma yollarından biridir. Oldukça sık tercih edilen yayın içi reklamlar aracılığı ile reklam gelirlerinin bir kısmını üretici alır. 

2 – Markalı İçerik: Markalı içerikler, içerik üreticilere veya yayıncılara ait olup bir değer karşılığında iş ortaklarını öne çıkaran veya iş ortaklarının katkı sağladığı içeriklerdir.

3 – Hayran Abonelikleri: Hayran abonelikleri şu anda sadece belirli bölgelerdeki belirli Sayfalar için kullanılabilir. Hayran abonelikleri, tutkulu hedef kitlelerin sevdikleri Sayfalara aylık, tekrarlanan ödemelerle destek olmasına olanak tanır. Destekçiler özel içerikler, kişisel etkileşimler ve rozetler gibi avantajlarla ödüllendirilir. Şu anda Hayran Abonelikleri’ni kullanabilmek için Sayfanızın davet edilmesi gerekir.

4 – Yayıncı İçerikleri: Audience Network, Facebook’un insanlara dayalı reklamlarını Facebook platformunun dışına taşır. Audience Network ile, yayıncılar uygulama veya internet sitelerinde Facebook reklamverenlerinin reklamlarını göstererek para kazanabilir.

Para kazanma özellikleri için belirli ilkelere uyulması gerekmektedir. Para kazanma standartları 3 kural grubuna ayrılmıştır:

 • Topluluk standartları
 • İçerikler için para kazanma ilkeleri
 • Ortaklar için para kazanma ilkeleridir.

En çok para kazandıran yöntem olarak bilinen grup yönetii olarak para kazanmanın detayları şu şekildedir:

Facebook Grup Yöneticileri Para Kazanıyor mu?

Facebook, grup yöneticilerinin grup üyelerinden para kazanmalarına izin verir. Bu sayede Facebook grup yöneticileri kurulur ve gruplar sayesinde belli bir kitleye ulaşıldığında para kazanmaya başlar.

Para Kazanmaya Uygunluk Durumunuzu Kontrol Etme 2022

Facebook'ta para kazanmanın farklı yolları vardır. Kendi bilgilerinize sahip olmak için sayfalarınıza ve özel ve Para Kazanma kurallarınıza uymalısınız. Para kazanmanıza, Sayfanıza ve zaman içinde ne kadar uygun olduğuna bağlıdır.

Facebook Para Kazanma Sekmesi Nasıl Aktif Edilir?

Facebook'tan para kazanmak için öncelikle para kazanmaya başlamanız gerekiyor. En az 3 dakika planladığınız videolarda en az 10.000 takipçi ve 60 olana kadar 1 dakika etkileşimde bulunmanız ve ilerlemeniz gerekiyor.

Facebook Ödemeleri Hangi Para Birimi İle Yapıyor?

Facebook grup yöneticilerine kazandıkları ücretlerin ödemelerini ABD doları ile yapmaktadır.  

Facebook Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekir?

En az 10.000 takipçisi olan bir sayfadan gönderi paylaşmalısınız. Son 60 günde en az 30.000 video görüntülemesini artırarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Facebook'un iş stratejisi kazanma politikasını karşılamalı ve sahiplenmelisiniz.

Kazanç İstatistikleri nasıl hesaplanıyor?

Gelir istatistikleri, yüklediğiniz videolardan elde edilir ve videolarınızın paylaşımları ile çapraz paylaşımlarını da içerir. Çapraz paylaşımlarınıza ve diğer kişilerin videolarının paylaşımlarına ait istatistikleri görmezsiniz.

İstatistikleriniz şu şekilde ayrılmıştır:

 • Tahmini kazançlar: Bu, gösterimlerin sayısına ve gösterilen reklamların CPM’sine bağlı olarak, videolarınızdaki reklam aralarından kazandığınız tahmini tutardır. Ödemeler bekleyen değerlendirmeler, içerik sahipliği iddiaları ve diğer ayarlamalara bağlı olarak bu tahminden farklı olabilir.
 • 1 dakikalık video görüntülemeleri: Bu sayıya, reklam araları içeren tüm videolarınız için 1 dakikalık veya daha uzun tüm görüntülemeler dahildir. Reklam araları içermeyen videoların görüntülenmeleri dahil değildir. Bir reklam ancak bir izleyici videoyu en az 1 dakika izledikten sonra gösterilebildiğinden, 1 dakikalık video görüntülemeleri para kazanma için önemlidir. Reklam arasının yeri videodan videoya ve izleyiciden izleyiciye değişiklik gösterebilir. Bu nedenle, bu ölçüm doğrudan videolarınızdaki reklam gösterimlerinin sayısını tahmin etmez.
 • Para Kazandıran Görüntüleme RPM’si: Bu, reklam araları içeren videolarınızın 1 dakika veya daha uzun olan her 1000 görüntülemesinden kazandığınız paradır. Para kazandıran görüntüleme RPM’nizdeki bir artış, aynı sayıdaki görüntüleme üzerinden daha fazla para kazandığınıza işaret eder.
 • Reklam CPM’si: Bu, reklam verenlerin içeriğinizde 1000 reklam gösterimi için ödediği tutardır. Reklam CPM’si yılın hangi zamanında olduğunuz, hedef kitlenizin demografik bilgileri ve izleyicilerinize erişmek isteyen reklam verenlerin sayısı dahil olmak üzere birçok faktörden etkilenir. CPM’nin gerçekte kazanacağınız tutarı değil, reklam verenlerin ödemeye istekli olduğu tutarı yansıttığını unutmayın.
Read more

Youtube Kanalı Nasıl Büyültülür?

YouTube’dan elde edeceğiniz geliri hesabınıza aktarabilmek için bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Gmail’e kayıt olduğunuz isim soyisim ile banka hesabınızdaki kimlik bilgilerinin uyuşması önemlidir. Bu nedenden dolayı kanal oluştururken sahte isim kullanmamalısınız.

Youtube Para Kazanma 2022

İçeriklerinizin belli bir seviyeye ulaşması durumda Google sizin hesabınızı onaylar ve videolarınızdan gelir elde etmeye başlarsınız. YouTube 2018 öncesinde Google AdSense etiketi için toplamda 10 bin izleme şartı istiyordu. Bu izlenme rakamından sonra videolarınıza reklam ekleyebiliyor ve içeriklerinizi paraya dönüştürebiliyordunuz. Google kural değişikliğine giderek bu durumu değiştirdi.

YouTube para kazanma şartları şu şekilde:

 • Son 12 ay içinde toplam 4 bin saat video izletmiş olmalısınız.
 • En az 1000 aboneniz bulunması gerekmektedir.

YouTube Hesabı Büyütme Yöntemi

Kanal açmak işlemleriniz arasında en kolayı. Bundan sonrası tamamen sizin çalışma azminiz ve algoritmaları okuma becerinize kalıyor. Youtube kanalını büyütmek için bu iki maddeye dikkat etmeniz şart. Yeterince kararlı ve donanım olduğunuzu düşünüyorsanız bir sonraki adımda, artık ne anlatmak istediğinizi bilmeniz gerekiyor.

YouTube İçerik Türü Önemli

Bu sizin hangi türde videolar üreteceğiniz üzerine bir ara başlık. Oyun, bilim ve teknoloji, vLog ve daha birçok dalda içerikler üretebilir ve bunları paylaşabilirsiniz. Farklı farklı türde videolar hazırlayacak olsanız da, kanalınızın bir duruşu olması şart. O yüzden önceliğiniz ana konsept hatlarınızı çizmek olacaktır. Böylece kitlenizi oluşturma ve onları elinizde tutma noktasında büyük avantaj sağlarsınız. “YouTube kanalı açmak istiyorum.” diyen herkesin öncelikli olarak bu maddeye dikkat etmesi gerekiyor.

Kendinize YouTube hedefleri Belirleyin

Daha ilk videonuzla beraber milyonlara ulaşmanız için çok büyük bir şansa ihtiyacınız var. Bu yüzden küçük ve emin adımlarla ilerlemeniz gerekiyor. İnsanların sizi fark etmesi ve içeriklerinizle ilgi göstermesi için belli bir zaman gerekecektir. Bunu asla aklınızdan çıkartmayın. Kendinize abone hedefleri, izlenme hedefleri koyun. Bu işlemi düzene oturtup, analitik veriler üzerinden değişimleri yakinen takip edin.

Bir Youtube Yayın Programı Belirleyin!

Platform üzerindeki ünlü kanalları incelediğinizde genellikle bir video vaadi görürsünüz. Her hafta bir video, her gün iki video, her Cuma ve Pazar 19:00‘da yeni video gibi kanal sloganlarının bir amacı vardır. Kitleniz sizi ne zaman göreceğini bilirse, onlara ulaşmanız çok daha kolay olur. Bu yüzden kendinize bir yayın çizelgesi belirleyin ve bunun dışına çıkmamaya özen gösterin.

Dikkat Çekici Kanal İsmi Belirlenmeli

Hiçbir şey yapmadan önce kanal ismine karar vermek gerekir. Kanalda ne tür videolar yayınlayacağınıza, kanalınızın hangi hedef kitleye hitap edeceğine göre ilgi çekici, akılda kalıcı; kısa ve orijinal bir isim bulmanız önemlidir.

Özgün İçerik Yayınlanmalıdır

Kendiniz olmanız, doğallıktan şaşmamanız yavaş yavaş abone hızınızda ciddi bir artış meydana getirecektir. Çalıntı içerikler yayınlamaktan kaçınılmalı, abonelere kendilerinin ciddiye alındığı ve emek harcanarak içerik üretildiği hissettirilmelidir. Ayrıca izleyicileri videoların altındaki açıklamalarla veya video içerisinde kanala abone olmaya, beğeni ve yorum gibi etkileşimlere teşvik etmek gerekir.

Çoğu kişi kendi ismini kullanmayı tercih etse de isminizi markalaştırmak ve böyle tanınmak gibi bir hedefiniz yoksa kanalınızın kategorisine ve kendi tarzınıza uygun güzel bir isim bulmanız daha doğru olacaktır.

Hakkında Bölümü Düzenlenmelidir

Youtube kanalı açtıktan sonra yapılması gerekenler arasında kanalın ‘Hakkında’ kısmının düzenlenmesi gelir. Sizi en iyi şekilde anlatan, akıcı ve anlaşılır bir yazı yazarak potansiyel abonelerinize kendinizi tanıtmanız şarttır. Burada sosyal medya hesaplarınıza da yer vermeniz tavsiye edilir.

Görsel Tasarıma Özen Gösterilmelidir

Youtube kanalı açacak olanlara öneriler arasında bunun ayrı bir yeri vardır. Kanalın görselliği de içeriği kadar mühimdir. Kullanıcıların rahatsız olmasına yol açacak, göze batacak şeylerden kaçınılmalı; ancak kullanılan resimlerin farkınızı ortaya koyacak tarzda olmasına da dikkat edilmelidir.

Kanalın resmi insanların size güven duyması ve içeriklerinizi merak etmesi için profesyonel bir şekilde tasarlanmalıdır. Öte yandan işe, kanalınızı tanıtıcı bir fragmanla başlamanız doğru olacaktır.

Youtube Kanal Sahiplerinin Dikkat Etmesi Gerekenler

Bunların yanı sıra Youtube kanalı olanların aşağıdakilere de dikkat etmesi büyük ehemmiyete sahiptir.

Read more

İnstagram Satış Ortaklığı Nasıl Yapılır? 2022

İnstagram Satış Ortaklığı Nasıl Olur?

 Sponsorlu İçerik ve  Paralı Reklam vermek İnstagram’daki popüler para kazanma yollarından biridir.

Şu demek oluyor ki gönderi, öykü yada canlı yayında bir markanın ürünlerini paylaşmak.

Büyük takipçisi olan hesaplar bu tür reklam kampanyalarından daha fazlaca para kazanmakta ve genel anlamda markalar bu kişilere ulaşmaktadır.

Görece daha azca sayıdaki hesaplar da gene sayfanın temasına bakılırsa iyi kazanabilir. Şu demek oluyor ki burada azca kazanmak, fazlaca kazanmak sayfadan sayfaya bakılırsa değişebilmektedir. Sadece ne kadar fazlaca organik takipçiniz var ise reklam alma ihtimaliniz de o denli artar.

İnstagramda Trendyol Reklamı Nasıl Yapılır?

İnstagram üzerinden kendi kitlenize Trendyol ürünlerini tanıtarak ve link paylaşarak reklama alabilirsiniz.

Kendi Hizmetlerinizi ve Ürünlerinizi Satın

Kendi informasyon, beceri ya da deneyimlerinize dayanarak fiziki yada dijital ürünler üretip kendi Instagram hesabınızdan satış yapabilirsiniz. e-kitap, fotoğraf düzenleme eklentileri, online ders, uzman olduğunuz mevzuda danışmanlık hizmeti vb. işler.  Veya kendi ellerinizle ürettiğiniz şeyleri de oldukça kolaylıkla tanıtıp pazarlayabilirsiniz. Kendi ürettiğiniz mobilyalar, tokalar, giysiler, bardaklar, aksesuarlar…

Ek olarak örnek olarak kendi hesabınıza özgü tişört, kupa, telefon kılıfı benzer biçimde şeyleri takipçilerden aldığınız ön sipariş neticesinde Matbuu, Bidolubaski benzer biçimde sitelerde bastırabilirsiniz. Böylece herhangi bir yatırım yapmanıza gerek kalmaz. Takipçi size sipariş verir ve EFT yapar. Siz de ürünü söz mevzusu baskı sitelerinden bastırır, takipçinin adresine kargo ile gönderirsiniz. 

Satış ortaklığı Affiliate Pazarlama

Eğer takipçi sayınız yüksekse ve bu kişiler içeriklerinizle iyi etkileşime giriyorsa, etiketlediğiniz hesapları takip ediyor, paylaştığınız bağlantılara tıklıyorsa satış ortaklığı yöntemini denemelisiniz.

Örneğin: gezi temalı bir hesabınız var. Türkiye ve dünyadan gezdiğiniz yerlerden fotoğraflar paylaşıp insanlara gezi ipuçları veriyorsunuz diyelim.

İnstagram Hesabından Satış Ortaklığı Bağlantı Ekleme 2022

İnstagram’da 10.000 ve üstü hesaplar hikayelerine bağlantı ekleyebiliyor. Satmak yada satış ortağı olmak istediğiniz ürünlerin linkini öykü olarak ya da yaşam öyküsü kısmında paylaşabilirsiniz. Bir gönderinin altına “Bu seyahatte kullandığım ve hayatımı kurtaran ayakkabıyı profilimdeki linkten inceleyebilirsiniz.” benzer biçimde bir şey yazabilirsiniz.

Satış ortaklığı:

 • Link vererek satış ortaklığı: İnstagram’daki yerli fenomenlerin “story”lerinde Trendyol ürün bağlantıları paylaştıklarını görmüşsünüzdür.
 • Programın adı Trendyol Affiliate Sistemi: Bu programa üye olup İnstagram’da Trendyol linki paylaşarak sizin sayenizde meydana getirilen alışverişlerden komisyon alabilirsiniz.

Trendyol Affiliate Sistemi’nin üyesi olmak için gerekli şartlar şunlardır:

 • Müracaat için minimum 10.000 takipçiye haiz olmanız lazım.
 • Başvurunun neticelenmesi averaj 10 gün sürüyor.
 • Trendyol’da bulunan ürünlerden istediklerinizi seçip bir koleksiyon oluşturuyorsunuz. Isterseniz tekil ürünler için de bir bağlantı oluşturabiliyorsunuz. Story’de paylaşacağınız bağlantı de bu esasında.
 • Satışlardan %15 komisyon alıyorsunuz.
 • Elektronik ürünlerde komisyonu ise %2'dir.

Trendyol’da influencer olarak kendi ürün koleksiyonunuzu yaptığınızda ve hesabınız onaylandığında komisyon oranlarında bonus’lar elde edebilirsiniz.

İnstagram Hesabından Satış Ortaklığı İle Ne Kadar Kazanç Elde Edilir?

Trendyol kazançları takipçi kitlesine ve ne takipçilerin etkileşim oranına bağlı olarak değişmektedir. Mesela takipçilerin bir çok 18 yaş altıysa ve erkekse satış yapma oranı oldukça düşük olacaktır. Sadece 18 yaş üstü sadık bir hanımefendi kitlesine sahipseniz, daha fazlaca satış oranı ve bu sayede de daha fazlaca kazanç elde etmektedirler. Tüm bu değişkenler göz önüne alındığında 10.000 takipçiye haiz bir hesap ayda 700 TL – 2.000 TL içinde, 100.000 takipçisi olan bir hesap da 6.000 TL – 25.000 TL içinde kazanabilmektedir.

Trendyol Satış Ortaklığı Nedir?

Trendyol ürünlerinin toplumsal medya hesabınızda linkini paylaşarak satılan ürünlerden komisyon kazanmanızı elde eden bir programdır.

Trendyol’dan Para Kazanabilmem İçin Kaç Takipçim Olmalı?

Trendyol satış ortaklığına müracaat yapabilmek için minimum İnstagram’da minimum 10 bin takipçiye haiz olmalısınız.

Trendyol Linki Paylaşarak Ne Kadar Kazanabilirim?

Her satıştan elektronik ürünlerde %2 , öbürlerinden averaj %15 kazanç elde edersiniz. Kazançlarınız kategoriden kategoriye değişmektedir.

Read more

Youtube Abone Sayısı Arttırma Yolları Nelerdir? 2022

Dijital pazarlamanın en önemli yollarından biri olarak, "YouTube hem markalar hem de yetiştiriciler tarafından birçok yeni kitleye sahip. Dünyanın en büyük motoruna sahip bir platformda arama yapan en çok ziyaret edilen site olarak da biliniyor. 

Youtube Abone Sayısı Arttırma Yöntemleri!

Teknoloji devi Google'ın bir YouTube platformunda izleyici için bir şov, katılımcı için yüksek. YouTube bileşenlerinde abone olunan bir şeyden önce izleyin. Bunun için dikkate alınması gereken bazı önemli şeyler var. Bu kişinin takipçisi olmak için takipçiler. Yani bu yöntemde herhangi bir takipçi satın almak zorunda kalmamalısınız.

Bunun yerine aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • YouTube abonesi, üye olmak için parçanızı doğru şekilde ayarlamanıza olanak tanır
 • İçerik hazırlanırken hazırlanmaya hazırlanma
 • Daha fazla takipçi kazanmak için eşantiyonlar veya eşantiyonlar verin
 • Sadece YouTube değil, sosyal medya platformlarını da aktif olarak kullanıyorlar.
 • Videodaki görüntüleri ilginç hale getirin.

Bahsettiğimiz 5 önemli adımı izlerseniz YouTube hesabınız da ki abone sayılarında bir artış göreceksiniz.

Youtube Beğeni ve Abone Arttırma 2022

Bazı YouTube hesapları, abone sayılarına göre beğeni alabilir. Abone satın alma veya satın alma işleminin satın alınabileceği sistemlerden yararlanabilirsiniz. Ancak bu, konuyla ilgili önemli bir noktayı gözden geçirmek değildir. Ancak bu konuda yasal bir düzenleme yok, maalesef bu üründen yararlanmanın bir yolu yok.

Kapsamlı bir projeden yararlanmak için bu tür platformlardan yararlanmak. Ancak bu satın alma süreçlerinde bir süre sonra abone sayılarını yaşıyorsunuz. Bu ürünü en çok aboneye uygulamanız için sizi rahatsız ediyoruz.

Bu paketler üzerinden yayınlanan programlar da bulunmaktadır. Bu programları asla ama asla kullanmayız. Çünkü bu programlar ileride bir amaç için oynanacak hackerlardır. Bu program sayesinde YouTube şifrelerini kırabiliyorlar.

Youtube Beğeni ve Abone Sayısı Arttırmanın Diğer Yolları 2022

Youtube kanalınızda görünürlüğünüzü arttırmak için yapmanız gereken alternatif yollar şunlardır:

 • Değer Vadedin
 • İzleyicilerin Yorum Yapmalarını, Beğenmelerini ve Abone Olmalarını İstey
 • YouTube Videonuza Atlama Seçenekleri Ekleyin
 • Alternatif Kanallarda Reklam Verin
 • İçeriğinizi İlgi Çekici Bölümlerden Oluşturun
 • Sevdiğiniz Bir Alanda İçerik Üretin
 • Kullanıcılardan Geri Bildirim Alın
 • Videonuzu Yayınladığınız Saate Dikkat Edin
 • İlgi Çekici Kapak Fotoğrafı Oluşturun
 • Merak Uyandıran Video Başlıkları Kullanın
 • İzleyicilerinizden Öneriler İsteyin
 • Videolarınızı Stratejik Olarak Editleyin
 • İzleyicilerinizin Dikkatini Görmelerini İstediğiniz Şeye Çekin
 • Eğlenceli Olun
 • Yorumlara Cevap verin
 • Alternatif Kanallardan Trafik Çekin
 • Videolarınızı Oluşturmadan Önce Bir Plan Yapın
 • Videolarınıza Güçlü Bir Giriş Yapın
 • Takipçilerinizle İlişki Kurun
 • Yorumlardaki Soruları Cevaplayın.

Etkileyici ve Kaliteli Resim Yükleyin

Videonun konuşma metnini yükleyin. Youtube kullanıcıları videolarınızın neye benzediğini bilmeleri için videolarınıza bir başlangıç ​​ekranı ve bitiş ekranı ekleyin.

Bir YouTube Fragmanı Oluşturun

Fragman, kitlenize kanalınızın paylaştığınız içeriklerin bir önizlemesini sunar. Fragmanınız aracılığıyla izleyicilerinize aşağıdakiler hakkında bir fikir verebilirsiniz:

 • Marka
 • Yayınladığınız videoların türü
 • Gelecekteki videolarınızın bir özeti
 • Yayın planınız yapın.

Yüksek Kaliteli Videolar Oluşturun

İnsanlar zayıf ses ve kalitesiz görüntüye sahip olan videoları izlemekten hoşlanmazlar. Profesyonel ve görüntü kalitesi yüksek bir videonuz varsa, insanlar kanalınızı daha ciddiye alacak ve videolarınız ile etkileşim kuracaktır. Bu basit adımları takip etmek, bir profesyonel olarak itibarınızı oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Yüksek ve kaliteli videolar için yapmanız gerenler:

 • Videonuzu arka planda gürültü bulunmayan sessiz bir ortamda kayıt yapmalısınız.
 • Kaliteli ekipman kullanımı sesin net olmasını sağlayacaktır. Ayrıca, kayıt yaparken giriş ses ölçeri rahatsız edici tonda olmamalı ve buna dikkat edilmelidir.
 • Greenbox ortamı yaratın ve stüdyo ışıklarından yararlanmayı unutmayın.
 • Videolarınızı 1080p veya daha yüksek çözünürlükte kaydedin.
 • Video metninizi filme çekmeden önce önceden planlayın, böylece ne söyleyeceğinizi bilir ve ilgili tüm noktalara ulaşabilirsiniz.
 • Video çekimlerinizde kullandığınız çekim aletini kamera, cep telefonu vs. bir tripodla sabitleyin ve video içeriklerinizi yatay olarak çekin. Daha geniş çekimler için klipsli lens kullanabilirsiniz.
 • İyi bir video düzenleme yazılımı seçmelisiniz.
 • Son olarak, video içeriklerinizi yayınlamadan önce dikkatli bir şekilde gözden geçirmeyi ve mutlaka izlemeyi unutmayın.

Abone ve beğeni sayınızı bu şekilde arttırabilirsiniz.


Read more

Facebook Hesabımı Nasıl Kurtarırım? 2022 Kesin Çözüm

Facebook hesabınızı tamamen kapatmak istiyorsanız veya şifrenizi unuttuysanız bilgilendirme bloğumuzu inceleyebilirsiniz.

Çalınan Facebook Hesabımı Nasıl Kurtarırım?

Öncelikle çalınan Facebook hesabını kurtarmak için https://www.facebook.com/hacked adresini ziyaret ediniz.

Karşınıza sizin de bu yöntemi kullanarak hesap çalmaya çalışıp çalışmadığınızı tespit etmek için bazı sorular gelecek, bu sorulara doğru cevaplar veriniz. Cevapladığınız her doğru cevap Facebook yapay zekasından geçerek sizin hesabın gerçek sahibi olup olmadığınızı tespit edecek ve buna ikna olursa yeni şifre oluşturmanızı sağlayacak.

Buradaki püf nokta şudur; yukarıda belirtilen adrese daha önce Facebook hesabınızı kullandığınız cihazdan girmeniz gerekli. Yani hesabınızı geri almak için https://www.facebook.com/hacked adresine tanınmış bir cihazdan giriş yapmanız işlemleriniz kolaylaştıracaktır. 

Hala Bir Cihazda Facebook'a Bağlı mısınız?

Hesabınızı kurtarmaya çalışmadan önce başka bir cihazda hala hesabınıza erişim sağlayıp sağlayamadığınıza bakmak çok daha sağlıklı bir hareket olacaktır. 

Gelecekte hayatta kalmak için başka bir cihazda kullanabiliyorsanız, bu çok sağlıklı bir hareket olacaktır. Bir Facebook aracına erişiminiz varsa, şifrenizi iade koduyla uğraşmadan kurtarabilirsiniz.

Standart Hesap Kurtarma Yolunu Deneyin!

Kimlik doğrulamanın açık olduğu bir cihaz bulamadığınızı varsayıyoruz. Bu hesaptan başlamanız gerekir. Daha iyi bir Facebook girişi, bir bilgisayar veya mümkünse satış fiyatınız olacaktır.

ilgili ihtiyaçlar. Facebook hesabını aramak için, sağlanan boşluğa e-posta adresinizi veya telefon numaranızı girin. Boşta "telefon veya e-posta" yazsa bile Facebook kullanıcı adınızla giriş yapabilirsiniz.

Facebook Hesabımı Nasıl Kurtarırım?

Facebook hesabınızı kurtarmak için profesyonel destek alabilirsiniz.

Facebook Hesabımı Kapatmak İstiyorum?

Telefondan ya da bilgisayardan Facebook hesabınıza giriş yapın.
Daha sonra yukarıda vermiş olduğumuz linke tıklayarak Facebook hesap silme sayfasına girin.
Açılan yeni sayfada "Hesabı Kalıcı Olarak Sil" şeklinde bir buton göreceksiniz. Bu butona tıkladığınızda hesap silme işleminiz de başlıyor olacak.
Hesabı kalıcı olarak sil butonuna tıkladıktan sonra açılan pencerede doldurmanız gereken bazı boşluklar olacaktır.
İlk olarak istenen alana hesabınızın şifresini girmeniz gerekiyor.
Doldurmanız gereken diğer kısım ise güvenlik kontrolü kısmıdır. Bunun nedeni sizden başka bir kimsenin hesaba erişip silmesini engellemektir.
Güvenlik bilgilerini de gerektiği gibi doldurduktan sonra, "Tamam" butonuna tıkladıktan sonra silme işlemi tamamlanmış olur.

Facebook Hesabımı Nasıl Kurtarırım Şikayet Edebilirim

Facebook hesabınızı şikayet ederek kurtarmak için birçok hesaptan başkasının eline geçtiğine dair şikayet bildiriminde bulunmanız gerekmektedir. 

İnstagram Geçici Hesap Dondurma!

Read more

İnstagram Geçici Hesap Dondurma 2022 (Güncel Link)

Geçici İnstagram Dondurma 2022

Hesabınızı geçici olarak kapatmak için hesabınıza giriş yapabiliyor olmanız gerekir. Şifrenizi veya kullanıcı adınızı hatırlayamıyorsanız, giriş yapmakla ilgili bazı ipuçlarına bakabilirsiniz.

Geçici instagram kapatmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Bir mobil tarayıcıdan veya bilgisayardan instagram.com'a giriş yapın. Instagram amaçları için geçici olarak devre dışı bırakın.
 • Sağ üstte Donanım veya Profili düzenle'yi seçin.
 • Ekranı aşağı kaydırın, Hesabımı geçici olarak devre dışı bırakın veya sağ altta tıklayın.
 • Hesabınızı neden kapatıyorsunuz? Seçtiğiniz bölümden seçiminizi yapın ve şifrenizi tekrar girin. 
 • Hesabı Geçici Olarak Kapat'a tıklayın.

Yukarıdaki adımları takip ettiğinizde instagram hesabınızı geçici olarak dondurabilirsiniz. 

İnstagram Dondurma Linki!

İnstagram Kalıcı Hesap Silme  2022

İnternete giriş yapmak için Instagram'a giriş yapın, önce giriş yapmalısınız. Yönlendirme yoluyla Instagram'ı silemezsiniz.

Hesabını siliyor musun? Sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı kalıcı olarak silme seçeneği, sadece menüden bir neden seçtiğinizde görünür.

Hesabımı kalıcı olarak sil'e tıklayın.

Farklı bir hesabı silmek istiyorsanız, Hesabını Sil sayfasının sağ üst köşesindeki kullanıcı adına tıklayın, kullanıcı adının yanındaki simgesine dokunun/tıklayın ve Çıkış Yap'ı seçin. Silmek istediğiniz hesapla tekrar giriş yapın ve yukarıdaki talimatları izleyin.

İnstaram Kalıcı Hesap silme Linki!

instagram Geçici Hesap Dondurma Geri Açma 2022

Geçici olarak dondurduğunuz hesabınızı tekrardan açmak için  kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz. Erişim sağlayamadığınız sayfanız için instagram geri alma hizmetimizden faydalanmak için bizim ile  7/24 iletişime geçebilirsiniz. 

i̇nstagram Geçici Hesap Dondurma Bilgisayardan

Bilgisayardan geçici olarak hesabınızı dondurmak için yukarıda vermiş olduğumuz geçici instagram kapatma linkini kullanarak hesabınız kapatabilirsiniz. 

instagram Geçici Hesabı Dondurma Cep Telefonundan

Cep telefonunuzdan hesabınızı kapatmak için uygu lamaya giriş yaparak gerekli adımları takip ettiğinizde hesabınız geçici olarak kapatılacaktır. 

Read more