İnstagram Satış Ortaklığı Nasıl Yapılır? 2022

İnstagram Satış Ortaklığı Nasıl Olur?

 Sponsorlu İçerik ve  Paralı Reklam vermek İnstagram’daki popüler para kazanma yollarından biridir.

Şu demek oluyor ki gönderi, öykü yada canlı yayında bir markanın ürünlerini paylaşmak.

Büyük takipçisi olan hesaplar bu tür reklam kampanyalarından daha fazlaca para kazanmakta ve genel anlamda markalar bu kişilere ulaşmaktadır.

Görece daha azca sayıdaki hesaplar da gene sayfanın temasına bakılırsa iyi kazanabilir. Şu demek oluyor ki burada azca kazanmak, fazlaca kazanmak sayfadan sayfaya bakılırsa değişebilmektedir. Sadece ne kadar fazlaca organik takipçiniz var ise reklam alma ihtimaliniz de o denli artar.

İnstagramda Trendyol Reklamı Nasıl Yapılır?

İnstagram üzerinden kendi kitlenize Trendyol ürünlerini tanıtarak ve link paylaşarak reklama alabilirsiniz.

Kendi Hizmetlerinizi ve Ürünlerinizi Satın

Kendi informasyon, beceri ya da deneyimlerinize dayanarak fiziki yada dijital ürünler üretip kendi Instagram hesabınızdan satış yapabilirsiniz. e-kitap, fotoğraf düzenleme eklentileri, online ders, uzman olduğunuz mevzuda danışmanlık hizmeti vb. işler.  Veya kendi ellerinizle ürettiğiniz şeyleri de oldukça kolaylıkla tanıtıp pazarlayabilirsiniz. Kendi ürettiğiniz mobilyalar, tokalar, giysiler, bardaklar, aksesuarlar…

Ek olarak örnek olarak kendi hesabınıza özgü tişört, kupa, telefon kılıfı benzer biçimde şeyleri takipçilerden aldığınız ön sipariş neticesinde Matbuu, Bidolubaski benzer biçimde sitelerde bastırabilirsiniz. Böylece herhangi bir yatırım yapmanıza gerek kalmaz. Takipçi size sipariş verir ve EFT yapar. Siz de ürünü söz mevzusu baskı sitelerinden bastırır, takipçinin adresine kargo ile gönderirsiniz. 

Satış ortaklığı Affiliate Pazarlama

Eğer takipçi sayınız yüksekse ve bu kişiler içeriklerinizle iyi etkileşime giriyorsa, etiketlediğiniz hesapları takip ediyor, paylaştığınız bağlantılara tıklıyorsa satış ortaklığı yöntemini denemelisiniz.

Örneğin: gezi temalı bir hesabınız var. Türkiye ve dünyadan gezdiğiniz yerlerden fotoğraflar paylaşıp insanlara gezi ipuçları veriyorsunuz diyelim.

İnstagram Hesabından Satış Ortaklığı Bağlantı Ekleme 2022

İnstagram’da 10.000 ve üstü hesaplar hikayelerine bağlantı ekleyebiliyor. Satmak yada satış ortağı olmak istediğiniz ürünlerin linkini öykü olarak ya da yaşam öyküsü kısmında paylaşabilirsiniz. Bir gönderinin altına “Bu seyahatte kullandığım ve hayatımı kurtaran ayakkabıyı profilimdeki linkten inceleyebilirsiniz.” benzer biçimde bir şey yazabilirsiniz.

Satış ortaklığı:

  • Link vererek satış ortaklığı: İnstagram’daki yerli fenomenlerin “story”lerinde Trendyol ürün bağlantıları paylaştıklarını görmüşsünüzdür.
  • Programın adı Trendyol Affiliate Sistemi: Bu programa üye olup İnstagram’da Trendyol linki paylaşarak sizin sayenizde meydana getirilen alışverişlerden komisyon alabilirsiniz.

Trendyol Affiliate Sistemi’nin üyesi olmak için gerekli şartlar şunlardır:

  • Müracaat için minimum 10.000 takipçiye haiz olmanız lazım.
  • Başvurunun neticelenmesi averaj 10 gün sürüyor.
  • Trendyol’da bulunan ürünlerden istediklerinizi seçip bir koleksiyon oluşturuyorsunuz. Isterseniz tekil ürünler için de bir bağlantı oluşturabiliyorsunuz. Story’de paylaşacağınız bağlantı de bu esasında.
  • Satışlardan %15 komisyon alıyorsunuz.
  • Elektronik ürünlerde komisyonu ise %2'dir.

Trendyol’da influencer olarak kendi ürün koleksiyonunuzu yaptığınızda ve hesabınız onaylandığında komisyon oranlarında bonus’lar elde edebilirsiniz.

İnstagram Hesabından Satış Ortaklığı İle Ne Kadar Kazanç Elde Edilir?

Trendyol kazançları takipçi kitlesine ve ne takipçilerin etkileşim oranına bağlı olarak değişmektedir. Mesela takipçilerin bir çok 18 yaş altıysa ve erkekse satış yapma oranı oldukça düşük olacaktır. Sadece 18 yaş üstü sadık bir hanımefendi kitlesine sahipseniz, daha fazlaca satış oranı ve bu sayede de daha fazlaca kazanç elde etmektedirler. Tüm bu değişkenler göz önüne alındığında 10.000 takipçiye haiz bir hesap ayda 700 TL – 2.000 TL içinde, 100.000 takipçisi olan bir hesap da 6.000 TL – 25.000 TL içinde kazanabilmektedir.

Trendyol Satış Ortaklığı Nedir?

Trendyol ürünlerinin toplumsal medya hesabınızda linkini paylaşarak satılan ürünlerden komisyon kazanmanızı elde eden bir programdır.

Trendyol’dan Para Kazanabilmem İçin Kaç Takipçim Olmalı?

Trendyol satış ortaklığına müracaat yapabilmek için minimum İnstagram’da minimum 10 bin takipçiye haiz olmalısınız.

Trendyol Linki Paylaşarak Ne Kadar Kazanabilirim?

Her satıştan elektronik ürünlerde %2 , öbürlerinden averaj %15 kazanç elde edersiniz. Kazançlarınız kategoriden kategoriye değişmektedir.