Youtube Kanalı Nasıl Büyültülür?

YouTube’dan elde edeceğiniz geliri hesabınıza aktarabilmek için bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Gmail’e kayıt olduğunuz isim soyisim ile banka hesabınızdaki kimlik bilgilerinin uyuşması önemlidir. Bu nedenden dolayı kanal oluştururken sahte isim kullanmamalısınız.

Youtube Para Kazanma 2022

İçeriklerinizin belli bir seviyeye ulaşması durumda Google sizin hesabınızı onaylar ve videolarınızdan gelir elde etmeye başlarsınız. YouTube 2018 öncesinde Google AdSense etiketi için toplamda 10 bin izleme şartı istiyordu. Bu izlenme rakamından sonra videolarınıza reklam ekleyebiliyor ve içeriklerinizi paraya dönüştürebiliyordunuz. Google kural değişikliğine giderek bu durumu değiştirdi.

YouTube para kazanma şartları şu şekilde:

  • Son 12 ay içinde toplam 4 bin saat video izletmiş olmalısınız.
  • En az 1000 aboneniz bulunması gerekmektedir.

YouTube Hesabı Büyütme Yöntemi

Kanal açmak işlemleriniz arasında en kolayı. Bundan sonrası tamamen sizin çalışma azminiz ve algoritmaları okuma becerinize kalıyor. Youtube kanalını büyütmek için bu iki maddeye dikkat etmeniz şart. Yeterince kararlı ve donanım olduğunuzu düşünüyorsanız bir sonraki adımda, artık ne anlatmak istediğinizi bilmeniz gerekiyor.

YouTube İçerik Türü Önemli

Bu sizin hangi türde videolar üreteceğiniz üzerine bir ara başlık. Oyun, bilim ve teknoloji, vLog ve daha birçok dalda içerikler üretebilir ve bunları paylaşabilirsiniz. Farklı farklı türde videolar hazırlayacak olsanız da, kanalınızın bir duruşu olması şart. O yüzden önceliğiniz ana konsept hatlarınızı çizmek olacaktır. Böylece kitlenizi oluşturma ve onları elinizde tutma noktasında büyük avantaj sağlarsınız. “YouTube kanalı açmak istiyorum.” diyen herkesin öncelikli olarak bu maddeye dikkat etmesi gerekiyor.

Kendinize YouTube hedefleri Belirleyin

Daha ilk videonuzla beraber milyonlara ulaşmanız için çok büyük bir şansa ihtiyacınız var. Bu yüzden küçük ve emin adımlarla ilerlemeniz gerekiyor. İnsanların sizi fark etmesi ve içeriklerinizle ilgi göstermesi için belli bir zaman gerekecektir. Bunu asla aklınızdan çıkartmayın. Kendinize abone hedefleri, izlenme hedefleri koyun. Bu işlemi düzene oturtup, analitik veriler üzerinden değişimleri yakinen takip edin.

Bir Youtube Yayın Programı Belirleyin!

Platform üzerindeki ünlü kanalları incelediğinizde genellikle bir video vaadi görürsünüz. Her hafta bir video, her gün iki video, her Cuma ve Pazar 19:00‘da yeni video gibi kanal sloganlarının bir amacı vardır. Kitleniz sizi ne zaman göreceğini bilirse, onlara ulaşmanız çok daha kolay olur. Bu yüzden kendinize bir yayın çizelgesi belirleyin ve bunun dışına çıkmamaya özen gösterin.

Dikkat Çekici Kanal İsmi Belirlenmeli

Hiçbir şey yapmadan önce kanal ismine karar vermek gerekir. Kanalda ne tür videolar yayınlayacağınıza, kanalınızın hangi hedef kitleye hitap edeceğine göre ilgi çekici, akılda kalıcı; kısa ve orijinal bir isim bulmanız önemlidir.

Özgün İçerik Yayınlanmalıdır

Kendiniz olmanız, doğallıktan şaşmamanız yavaş yavaş abone hızınızda ciddi bir artış meydana getirecektir. Çalıntı içerikler yayınlamaktan kaçınılmalı, abonelere kendilerinin ciddiye alındığı ve emek harcanarak içerik üretildiği hissettirilmelidir. Ayrıca izleyicileri videoların altındaki açıklamalarla veya video içerisinde kanala abone olmaya, beğeni ve yorum gibi etkileşimlere teşvik etmek gerekir.

Çoğu kişi kendi ismini kullanmayı tercih etse de isminizi markalaştırmak ve böyle tanınmak gibi bir hedefiniz yoksa kanalınızın kategorisine ve kendi tarzınıza uygun güzel bir isim bulmanız daha doğru olacaktır.

Hakkında Bölümü Düzenlenmelidir

Youtube kanalı açtıktan sonra yapılması gerekenler arasında kanalın ‘Hakkında’ kısmının düzenlenmesi gelir. Sizi en iyi şekilde anlatan, akıcı ve anlaşılır bir yazı yazarak potansiyel abonelerinize kendinizi tanıtmanız şarttır. Burada sosyal medya hesaplarınıza da yer vermeniz tavsiye edilir.

Görsel Tasarıma Özen Gösterilmelidir

Youtube kanalı açacak olanlara öneriler arasında bunun ayrı bir yeri vardır. Kanalın görselliği de içeriği kadar mühimdir. Kullanıcıların rahatsız olmasına yol açacak, göze batacak şeylerden kaçınılmalı; ancak kullanılan resimlerin farkınızı ortaya koyacak tarzda olmasına da dikkat edilmelidir.

Kanalın resmi insanların size güven duyması ve içeriklerinizi merak etmesi için profesyonel bir şekilde tasarlanmalıdır. Öte yandan işe, kanalınızı tanıtıcı bir fragmanla başlamanız doğru olacaktır.

Youtube Kanal Sahiplerinin Dikkat Etmesi Gerekenler

Bunların yanı sıra Youtube kanalı olanların aşağıdakilere de dikkat etmesi büyük ehemmiyete sahiptir.